Zaten bir Adsense hesabınız var Çift Hesap Sorunu 2 Hesabınız var uyarısı

Zaten mevcut bir Adsense hesabınız var" sorununu yaşayanlar için

0
Zaten mevcut bir Adsense hesabınız var” sorununu yaşayanlar için
Evet arkadaşlar sıklıkla karşılaştığınız sorunlardan biri ise Olmayan veya unuttuğunuz ama google adsense panelinizde var denilen 🙂 adsense hesabım ve bunun nasıl kaldırabilirsiniz onu açıklamaya çalışalım.
Google adsense başvuru yaptınız fakat size daha önceden adsense hesabınız çift hesap olduğunu bildiren ve yeni siteye adsense verilmeyeceğini belirten bir bildirim aldınız .. size geri bildirim butonu ile eski mail adresinizi talep ediniz ve giriş yapmayı deneyip hesabı tamamen kaldırınız. adsenseye giriş yaptığınızda adsense hesabı ile ilişkili olup olmadığına bakın admob youtube hesabı da olabilir buna dikkat edin  herhangi bir adsense hesabıyla ilişkilendirlemedi uyarı veriyorsa bu sorunu ekranı alıp yeni adsense paneli üzerinden geri bildirimde bulunun
ayrıca destek forumunda yazın kısım budur..
Merhabalar,
Bilindiği gibi bir kişinin yalnızca tek bir Google AdSense hesap sahibi olmasına izin verilmektedir. Son dönemlerde pek çok Google AdSense yayıncısının sorun yaşadığı konuların başında gelen, ister onaylanmış olsun ister onaylanmamış, birden fazla hesap sahibi olunması durumunda sistem AdSense kullanıcılarını, “Zaten mevcut bir AdSense hesabınız var” ekranı ile bilgilendirip, diğer hesapları kapatmaları konusunda uyarmaktadır. YouTube yayıncılarının kanallarında hali hazırda bir ilişkilendirme varken, bu ilişkilendirmeyi değiştirmeye çalışarak tekrar bir hesap açma girişimleri de çifte hesap sorununu ortaya çıkardığı için kanallarında para kazanma devre dışı kalmaktadır. Bu sebeple para kazanmanın devre dışı kaldığı bir kanalda para kazanmanın tekrar etkinleşebilmesi için bir hesap dışında diğer hesapların iptal edilmesi gerekmektedir. Bu konudaki Yardım Merkezinde bulunan makaleye buradan ulaşabilirsiniz.
Bu diğer hesaplara erişimi olan kullanıcılar aşağıda paylaştığımız referans sayfasında anlatılan adımları uygulayarak, hesapları iptal edebilirler. Hesap iptalini takiben en geç 48 saat içerisinde para kazanma tekrar etkin duruma gelir. Eski hesaplarını hatırlamayan, böyle bir hesabın var olduğundan habersiz olanlar ya da AdSense hesaplarında menüleri pasif olduğu için iptal işlemini gerçekleştiremeyen kullanıcılar ilgili formu doldurabilirler.
Bu linke tıklayarak, formdaki hata mesajı için “Diğer” seçeneği işaretleyerek, harici alanlarda soruları kendi durumunuza göre cevaplayın. Youtube yayıncıları Web sitesi URL’si kısmına youtube kanal URL’lerini yazabilirler. Dosya Seç kısmından ilgili hesapların size ait olduğunu doğrulayabilmeniz adına kimlik belgenizin ön yüz resmini yükleyin.
Formu gönderdikten sonra yoğunluk durumuna göre geri dönüş yapılması 3 haftaya kadar uzayabilir. Size e-posta yolu ile yapılacak olan geri dönüş sonrasında çifte hesap sorununuzdan bahsettiğinizde (ki onlar bunu görebilecektir) çakışmaya neden olan hesapların iptalini sağlayacaktır.  Forum üzerinden bu hesapların iptaline yönelik ne yazık ki bir işlem yapılamıyor, o nedenle formu doldurup sizinle geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor.
Leave A Reply

Your email address will not be published.