Adsense Alternatif siteler ADSENSE GİBİ SİTELER

Adsense Alternatif siteler ADSENSE GİBİ SİTELER

0

Adsense

Adsense hemen derhal tüm site sahipleri tarafınca kullanılan ve internette en fazlaca tercih edilen reklamcılık sistemdir. Bu sistemde reklam yayınlamak isteyenler ve sitelerine reklam alarak para kazanmak isteyenler bir araya gelmektedir. Siteye gelenlerin Adsense reklamlarına tıklamasıyla birlikte belli bir ücret kazanılmaktadır. Sadece bu reklamların ücretleri mutlaka sabit değildir ve Türkiye’deki reklamların ücretleri de yurt dışına göre çok düşüktür.

Chitika

Amerikan reklam servisi olan Chitika, aynı Adsense’de olduğu benzer biçimde tıklama başına ücret vermektedir. Genel olarak yabancı sitelerin tercih ettiği reklam ağı olan Chitika, Türkçe siteleri de bünyesinde kabul etmektedir.

BidVertiser

Adsense’den banlanmış kişilerin tercih ettiği ve oldukça çok kullanıcıya sahip olan bir reklam servisidir. Bidvertiser ‘e reklam veren biroldukça Türk şirketi ve kullanıcısı da bulunmaktadır. Bu yüzden sitenizde gösterilen Türkçe reklamlar çeşitlidir doğrusu reklam sayısı konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.

Infolinks

Bu reklam ağı, sitenizde yer edinen içeriklere, ilgili kelimelere reklam eklenen bir sistemdir. In-Line olarak tabir edilen bu sistemde uygun kelimenin üzerine gelen ziyaretçilerinizin karşısına küçük bir ekranda reklamlar çıkmaktadır. Adsense alternatifi olarak kullanılabilecek farklı bir reklam sistemidir.

Clicksor

Clicksor da İnfolinks benzer biçimde metindeki kelimelerin üzerine uygun kelimelere reklamları yerleştirerek sitenizde reklam yayınlamanıza imkân sağlıyor. Türkçe siteleri de gören sitede banner reklam ve Pop-Under Interstitial kısaca site açıldığında gibi çıkan reklamlar da yayınlana bilmektedir. Reklam çeşitliliği fazlaca iyi olan site emin reklam ağlarından biridir ve Adsense’e alternatif, iyi bir reklam sitesidir.

Adcash

Türkçe dil desteğine ve uluslararası bir sisteme haiz reklam sitesidir. Sitede banner, text ve daha biroldukça reklam aracı yer verilmiştir. CPM şeklinde reklam veren site, ödemeleri ortalama 30 gün içinde yapmaktadır. Ödeme mevzusunda birazcık sorunlu gibi gözlse de güvenli bir reklam sitesi olarak ön plana çıkmaktadır.

Gelir Ortakları

Affialiate (Satış ortaklığı) yöntemi ile çalışan  ürün ve hizmet pazarlama sitesidir. Sitede Hepsiburada, Gittigidiyor, Teknosa şeklinde bir oldukça büyük firmanın ürünlerini sitenizde tanıtımlarını yaparak satabiliyorsunuz. Yapmanız gereken ürünün özel satış linkini sitenize yerleştirmek kafi oluyor. Olinke tıklayıp satın alınan her ürün için % 5 – 10 benzer biçimde komisyon alırsınız. Satış ortaklığı yöntemiyle çalışan bu ve benzeri bir oldukça sitesinin bir dezavantajı. Gelirinizden dolayı oluşacak bir vergi borcundan sorumlu olmamaları. Naturel olarak vergiye tabi olmanız gerekmekte bu da ekstradan bir gider demektir. Doğal olarak trafiğiniz iyi ve gelirinizin iyi olacağını düşünüyorsanız.

Reklam Store

Display, affialite, mobil şeklinde bir çok platforma reklamlar alabileceğiniz bir firma. Ödemeler konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Oldukça geniş bir reklam yelpazesi mevcut.

Adsense alternatifi olarak kullanabileceğiniz bu siteler her ne kadar AdSense kadar iyi – kaliteli olmasa da sitenizden reklam yayınlayarak gelir elde etmenize yardımcı olacaktır.

Admatic

Gösterim başına ücretleme meydana getirilen bir reklam sitesidir. Sitenizin header kısmına eklediğiniz kod ile tekil ziyaretçi ayısına göre popup şeklinde açılan reklam birimleri ile çalışır. Mobil ve masaüstü seçeneğini seçebilmeniz bana bakılırsa büyük bir avantaj. Çünkü mobil görünümde popup türü reklamlar ziyaretçileri rahatsız edebiliyor. 1000 gösterim başına 2 – 3 lira ücretlendirme yapılıyor.

Admitad

Bir öteki satış ortaklığı sitesidir. Site yabancı bir site olmasına rağmen Türkiyed’de biroldukça büyük firmanın satış ortaklığını yapmakta. Güvenirlik açısından oldukça iyi.

Affocean

Gelir ortaklarından sonra kurulan bir satış ortaklığı sistemidir. Hizmetleri ve müşteri ilişkileri gelir ortakları kadar iyi ama ürün yel pazezi açısından gelir ortaklarından biraz daha gerideler. Düşünmeden sitenizde kullanabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.